O nas

„Błękitna Szkoła” powstała z wiedzy, doświadczenia, sukcesów i marzeń założycieli Centrum Rozwoju Dziecka Motylek w Bydgoszczy (kliknij).

Obszar wiedzy Centrum obejmował do tej pory kilkuletnie doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia:

Realizacji nowego projektu Błękitnej Szkoły podejmuje się zespół doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów z takich dziedzin jak: zarządzanie, psychologia, pedagogika. W naszej działalności zapewniamy pomoc psychologów dziecięcych, terapeutów i psychoterapeutów, pedagogów oraz logopedów. Stałe podnoszenie indywidualnych kwalifikacji przez naszą kadrę rzutuje pozytywnie na jakość świadczonych usług i pozwala nam na realizację wymierzonych celów.

Misją naszego Centrum jest zagwarantowanie specjalistycznych oraz profesjonalnych usług w obszarze edukacji, opieki, rozwoju i zdrowia dzieci, w oparciu o nowoczesną metodykę i techniki terapii. Zapewni je grono ekspertów o wysokiej motywacji i satysfakcji z wykonywanej pracy. W celu realizacji naszych założeń:

• podejmujemy się stałego kształcenia pracowników – uczestniczymy w szkoleniach, sympozjach, konferencjach, seminariach branżowych;
  • dbamy o podwyższanie kompetencji kadry zarządzającej;
  • współpracujemy z uczelniami wyższymi z ofertą edukacyjną dla kluczowych sektorów działalności Centrum;
  • pracujemy nad rozwojem komunikacji internetowej placówki.

Nie zamykamy się na potrzeby współczesnych rodzin i nowoczesnych szkół. Zapewniamy nie tylko kompleksową diagnozę zaburzeń rozwojowych, w tym autyzmu, a także terapię dla dzieci, opiekę przedszkolną oraz szkolną. Robimy krok naprzód. Zintegrowane działania Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Przedszkoli oraz Szkoły Podstawowej, gwarantują usługi na najwyższym poziomie. Ogromną wagę przywiązujemy do zrozumienia potrzeb naszych Podopiecznych i do jak najlepszej komunikacji z ich rodzicami i opiekunami. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że siła naszego Centrum oparta jest na sile umysłów naszych pracowników.

Program Dydaktyczny naszych placówek jest zgodny z Podstawą Programową MEN. Zostajemy pod stałym nadzorem Kuratorium Oświaty.