Zajęcia dodatkowe

W codziennej pracy wykorzystujemy formy i metody aktywizujące dla zwiększenia efektywności procesu nauczania. Sprzyjają one pogłębieniu i utrwaleniu zdobytej wiedzy. Zajęcia organizujemy tak, aby uczniowie byli stymulowani do samodzielnego działania podczas wykonywania zadań. Pobudzamy ich aktywność w sferze werbalnej, ruchowej, percepcyjnej i emocjonalno – motywacyjnej.

Nasze oddziaływania terapeutyczne dobieramy do osobowości i percepcji każdego z naszych Podopiecznych m.in. :

• terapia behawioralna,
  • zajęcia logopedyczne,
  • integracja sensoryczna,
  • rehabilitacja,
  • basen,
  • muzykoterapia,
  • arteterapia,
  • Metoda Symultaniczo-Sekwencyjna,
  • Metoda Dobrego Startu,
  • terapia ręki,
  • hipoterapia,
  • kynoterapia,
  • zajęcia multimedialne,
  • metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn,
  • kinezjologia edukacyjna dr Paula Dennisona,
  • zajęcia z elementami pedagogiki M. Montesorri.

Mając na uwadze wszechstronny rozwój dzieci, chcemy, aby nasi Podopieczni mogli rozwijać swoje zainteresowania i preferencje korzystając z szerokiej gamy zajęć dodatkowych o różnym profilu – m.in. artystycznym, muzycznym, technicznym itp… wiemy, że to dużo, ale chcemy kreatywnie rozwijać potencjał naszych Uczniów – jak nigdzie indziej.